تبلیغات
pooya-news - مطالب بهمن 1395
 
pooya-news
صفحه نخست            تماس با مدیر            پست الکترونیک           RSS            ATOM

    فرمت فایل : word(قابل ویرایش)تعداد صفحات۶۵   فهرست مطالبعنوان صفحهپیش گفتار مقدمه بخش ‌اول: بررسی جامعه شناسی روستایی شهرستان ارومیه فصل اول: بررسی كلیات جامعه شناسی روستای امامزاده از توابع شهرستان ارومیه در استان آذربایجان غربی با عنوان «روستای امامزاده» فصل دوم: ارتباط مسائل روستایی با مركز شهر كلیات جمعیتی تركیب جمعیتی مهاجرت علل مهاجرت روستائیان استان به مراكز شهری علت مهاجرت روستائیان به شهرها میزان جمعیت باسواد زندگی روستایی در استان آذربایجان غربی ویژگیهای روستاهای استان شهرستان ارومیه در یك نگاه كشاورزی و محدودة ‌آن محصولات عمده باغداری بخش صنعت صنایع روستایی صنایع دستی راهها و حمل و نقل بخش دوم: كتاب شناختی فصل اول: مشخصات كتاب شناختی و فهرست مطالب آن كتاب فصل دوم: بررسی و نتایج حاصله از كتاب فوق‌الذكر منابع و مأخذ پیش‌گفتار در پی تهیه نقشه‌های به مقیاس ۰۰۰/۲۵۰: ۱ كه ۱۳۸ برگ آن در سیستم UT.M پهنه كشور را می پوشاند،‌ شایسته بود فرهنگ جغرافیایی نوینی كه هر جلد آن حاوی تفسیر آبادیهای یكبرگ نقشه باشد تهیه و توزیع گردد …

ارومیه – ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
https://fa.wikipedia.org/wiki/ارومیه‎Cached
Similarاور در زبان آشوری به معنای شهر است (همان واژه‌ای که در نام اورشلیم (شهر آشتی) هم وجود
دارد) و میه به معنای آب است (هم‌ریشه با مآء عربی) و اورمیه یا ارومیه در زبان آشوری به …
تحقیق وجه تسمیه شهرستان ارومیه
bankmaghale.ir/تحقیق-وجه-تسمیه-شهرستان-ارومیه/‎Cachedتحقیق وجه تسمیه شهرستان ارومیه مربوطه به صورت فایل ورد word و قابل ویرایش می
باشد و دارای ۶۶ صفحه است . بلافاصله بعد از پرداخت و خرید لینک دنلود تحقیق وجه …
معرفی شهر ارومیه – دانشگاه صنعتی ارومیه
uut.ac.ir/page.php?slct_pg_id=706‎Cachedوجه تسمیه. واژهٔ ارومیه از ترکیب دو واژه آشوری اور (شهر) + میه (آب) تشکیل شده‌است.
ارومیه به صورت اورمو، اورومیه و اورمیه تلفظ می‌شود. با آمدن حکومت پهلوی و سلطنت …
وجه تسمیه و پیشینه تاریخی | انجمن تاپ فروم
www.topforum.ir/threads/80537/‎Cached
Similarواژه «ارومیه» مشتمل از دو كلمه «اور» و«میه» است. زبان های باستانی اور به معنای شهر، جا
، مكان و قلعه است، مانند اورشلیم. و «میه» یا «میا» نیز به معنای آب …
رضائیه | پارسی ویکی – لغت نامه
www.parsi.wiki/fa/wiki/…/8761f77e62f04f948cb2079cb6f8313d‎Cachedمعنی رضائیه : رضائیه . [ رِ ئی ی َ ] (اِخ ) نام اصلی این شهر ارومیه یا اورمیه است که در
اواسط سلطنت رضاشاه به رضائیه تغییر نام یافت و تا آخر دوران پهلوی به همین نام …
IRANSEDA Network-برنامه-وجه تسمیه و پیشینه تاریخی ارومیه
www.iranseda.ir/FullItem/?g=386903‎Cached
Similarاز سوابق اولیه ی بنای این شهر که فعلا به نام ارومیه معروف است اطلاعات چندانی در دست
نیست. هم چنین اطلاع درستی از این که نام باستانی ارومیه چه بوده در دست نیست.
نوشین شهر ارومیه – تاریخچه ،موقعیت جغرافیایی و تركیب جمعیتی …
nooshinshahr.blogfa.com/post-3.aspx‎Cached
Similarتاریخچه. قدمت نوشین شهر كه سابقاً کارخانه قند اورمیه نام داشت به سال های ۱۳۲۶ هجری
شمسی زمانیكه كارخانه قند ارومیه توسط متخصصین كشور چكسلواكی ساخته می شد بر …
نه که روز – وجه تسمیه ی ارومیه ،بوکان، مهاباد ومیاندوآب
www.jamalhedayaty.blogfa.com/post-68.aspx‎Cached
Similarشهرارومیه. وجه تسمیه. واژهٔ ارومیه از ترکیب دو واژه آشوری اور (شهر) + میه (آب) تشکیل
شده‌است. ارومیه به صورت اورمو، اورومیه و اورمیه تلفظ می‌شود. با آمدن حکومت پهلوی و …
درمورد شهر ارومیه چه می دانید؟ – کلوب
www.cloob.com/timeline/answer_60564_1096352‎Cached
Similar14 فوریه ۲۰۰۹ … شهرستان ارومیه با پهناوری ۶۲۲۸ کیلومتر مربع یکی از شهرستان‌های … اهل حق نیز
زندگی می‌کنند. مذهب کردهای ساکن ارومیه نیز سنی است. تاریخچه
Lahzehnama.ir | وجه تسمیه و تاریخچه دریاچه ارومیه – لحظه نما
lahzehnama.ir/fa/news/19526/وجه-تسمیه-و-تاریخچه-دریاچه-ارومیه‎Cached
Similarویکی پدیا:دریاچه اُرومیه با نام سابق دریاچه رضاییه در شمال غربی ایران و در منطقهٔ
آذربایجان واقع شده‌است. این دریاچه طبق آخرین تقسیمات کشوری، بین دو استان …

وجه تسمه شهرستان ارومیه در سایت به روز فایل


لینک منبع و پست :وجه تسمه شهرستان ارومیه
http://berooz.flie.ir/%d9%88%d8%ac%d9%87-%d8%aa%d8%b3%d9%85%d9%87-%d8%b4%d9%87%d8%b1%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d9%86-%d8%a7%d8%b1%d9%88%d9%85%d9%8a%d9%87/نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

سه شنبه 5 بهمن 1395مفیدستان:

وی حداقل سن مناسب برای کاشت مو را ۲۶ تا ۲۷ سالگی عنوان می‌کند و می‌گوید: البته این به‌معنای آن نیست که یک فرد ۲۴ ساله نمی‌تواند این کار را انجام بدهد. ثبات ریزش مو و مناسب بودن پشت موی متقاضی مهم‌تر از سن است.

این متخصص پوست و مو تأکید می‌کند: با توجه به این که پیوند مو با برداشتن بافت از ناحیه پشت‌سر بیمار انجام می‌گیرد، کسانی که پشت موی آنها کم است، امکان کاشت مو ندارند.

روش‌های کاشت مو

روش‌های کاشت مو متفاوت است و گاهی در تبلیغات مشاهده می‌شود که برخی پزشکان بر یکی از این روش‌ها و برتری آن بر روش دیگر اصرار و تأکید دارند.

دکتر احسانی درباره این تبلیغات می‌گوید: معیار تعیین‌کننده در انتخاب روش کاشت، وضعیت پشت مو بود و این موضوع سلیقه‌ای نیست. موها به دو روش دانه‌ای Fit و نواری Fut کاشته می‌شود. در روش نواری، بافت مو به طول ۲۵ ـ۲۰ سانتی‌متر از پشت‌سر بیمار برداشته و سپس زیر میکروسکوپ ریز و در سر کاشته می‌شود. در روش دانه‌ای، موها دانه به دانه برداشته و کاشته می‌شود.

این متخصص پوست، مو و زیبایی تأکید می‌کند: هیچ روشی برتری ندارد. همان طور که اشاره شد، انتخاب روش به موهای پشت‌سر بستگی دارد. گاهی ممکن است حتی از دو روش نواری و دانه‌ای برای کاشت در یک نفر استفاده شود. وی ادامه می‌دهد: روش نواری با وجود آن که آسیب کمتری به مو می‌زند، اما افراد چون نگران خط برش هستند، ممکن است آن را خوب ندانند در صورتی اگر عرض برش زیاد نباشد و خوب بخیه زده شود، اثری از محل برش باقی نمی‌ماند.

دکتر احسانی خاطرنشان می‌کند: به واسطه ظرافت‌های مربوط به روش نواری، افراد غیرمتخصص از روش دانه‌ای بیشتر استفاده می‌کنند.

تعداد فولیکول‌های قابل پیوند

یکی دیگر از نشانه‌های کذب بودن تبلیغات، تعداد فولیکول‌های قابل پیوند است. افراد غیرمتخصص، تعداد موهای قابل پیوند را ۱۷ تا ۲۰ هزار فولیکول عنوان می‌کنند در صورتی که دکتر احسانی این ادعاها را غیرواقعی می‌داند و می‌گوید: متوسط کاشت، ۴۰۰۰ تا ۶۰۰۰ مو در یک جلسه است. اگر متخصصی برش را خیلی بزرگ بگیرد، ممکن است به ۷۰۰۰ مو برسد. باید توجه داشت طول برش هرچه بیشتر باشد، ریسک جاگذاری آن نیز بیشتر است.

وی ادامه می‌دهد: در روش دانه‌ای هم بیشتر از ۱۷۰۰ واحد مو قابل برداشت نیست. این واحد نیز ضرب در ۳ می‌شود که متوسط فولیکول‌های قابل کاشت به ۴۰۰۰ تا ۵۰۰۰ می‌رسد. ادعای کاشت مو، بیش از این ارقام استاندارد فقط تبلیغ است.

این متخصص پوست، مو و زیبایی در پاسخ این پرسش که چرا امکان دریافت بافت مو از اعضای درجه یک خانواده وجود ندارد، می‌گوید: چون تعداد آنتی‌ژن‌ها خیلی زیاد می‌شود. این موضوع همچنان در دست بررسی است.

درصد اندک موفقیت کاشت مو در زنان

طاسی و ریزش مو در مردان شایع‌تر است، به گونه‌ای که بیش از ۹۰ درصد مراجعان کاشت مو را مردان تشکیل می‌دهند، اما در این میان، زنان نیز گاه به دلیل مواجهه با این مشکل برای کاشت مو اقدام می‌کنند.

به گفته دکتر احسانی، میزان موفقیت کاشت مو در زنان کمتر از مردان است چرا که اغلب زنانی که نیاز به کاشت مو پیدا می‌کنند، پشت موی مناسبی ندارند.

این متخصص پوست و مو، وراثت و ژنتیک را دلیل ضعیف بودن پشت مو در زنان عنوان می‌کند و می‌گوید: اقدامات درمانی پیش از جراحی برای زنان فایده‌ای ندارد.

انتظارات غیرواقع بینانه

برخی افراد قبل از جراحی زیبایی نسبت به فرآیند درمان، اطلاعات لازم و کافی دریافت نمی‌کنند. به همین دلیل انتظارات غیرواقع بینانه نسبت به آن عمل تعریف می‌کنند و می‌خواهند در مدت زمان بسیار کوتاهی شاهد نتایج جراحی باشند.

دکتر احسانی این انتظارات را یکی از مشکلات پزشکان در رابطه با برخی متقاضیان کاشت مو عنوان می‌کند و می‌گوید: افرادی هستند که با طاسی کلی مواجه هستند و انتظار دارند کل سر مو کاشته شود در صورتی که چنین امری محال است.

وی ادامه می‌دهد: افرادی به خاطر توصیه دیگران مثلا همسر، خواهر، دوستان یا چشم و همچشمی نسبت به کاشت مو اقدام می‌کنند و به واسطه آن که توقع زیادی دارند و محدودیت کاشت مو پاسخگوی همه انتظارات آنها نیست، برای استفاده از این روش مناسب نیستند، ضمن آن که متقاضیان باید شش تا ۹ ماه صبر کنند که شاهد نتیجه جراحی خود باشند.

کاشت مو برای بیماران خاص

اغلب پزشکان، ریسک کاشت مو برای مبتلایان بیماری‌های هپاتیت و ایدز را نمی‌پذیرند، چراکه معتقدند نمی‌توانند سلامت کارکنان خود را در معرض ریسک قرار بدهند بلکه تجهیزات پزشکی مورد استفاده نیز غیرقابل استفاده می‌شود. به‌همین دلیل به این گروه از متقاضیان توصیه می‌شود تا زمانی که شرایط مناسب برای آنها فراهم شود، از کاشت مو امتناع کنند. برخی پزشکان با کاشت مو برای این بیماران در بیمارستان موافق هستند.

روش تشخیص پزشک با صلاحیت کاشت

یکی از دلایل نارضایتی برخی بیماران از نتایج جراحی زیبایی خود، مراجعه به افراد غیرمتخصصی است که خود را به عنوان جراح زیبایی به متقاضیان معرفی می‌کنند. متخصصان توصیه می‌کنند افراد قبل از اقدام برای هر گونه جراحی زیبایی، تخصص پزشک را از سازمان نظام پزشکی استعلام کنند.

افراد واجد شرایط کاشت ابرو

به گفته متخصصان، کسانی که بر اثر سانحه دچار شکستگی یا افتادگی ابرو شده و خطی بین ابروهایشان ایجاد شده، کاندیداهای مناسب کاشت ابرو هستند. در مجموع نتیجه کاشت ابرو به چند دلیل خوب نیست چون موهای ابرو از سر برداشته می‌شود که برای ابرو خیلی مناسب نیست. رعایت خواب مو مانند ابروی طبیعی بسیار سخت و گاه غیرممکن است و موهای ابروی کاشته شده سیخ سیخ است. از سوی دیگر به دلیل تفاوت سرعت رشد موی ابرو و موی سر، فرد باید به طور مرتب موها را کوتاه کند و به همین دلیل نتیجه آن متفاوت از کاشت موی سر است.لینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

الف بیکارترین رشته‌های دانشگاه کدامند؟ناشناخته ماندن ظرفیت های قابل ارائه مراکز فنی و حرفه ای کشور در بحث مهارت آموزی و کم الف بیکارترین رشته‌های دانشگاه کدامند؟ ناشناخته ماندن ظرفیت های قابل ارائه مراکز فنی و حرفه ای کشور در بحث مهارت آموزی و کم توجهی الت تناسلی در مردان و زنان برهنه

مطلب چندوچون کاشت مو در مردان و زنان در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :چندوچون کاشت مو در مردان و زنان
http://mofidestan.ir/%da%86%d9%86%d8%af%d9%88%da%86%d9%88%d9%86-%da%a9%d8%a7%d8%b4%d8%aa-%d9%85%d9%88-%d8%af%d8%b1-%d9%85%d8%b1%d8%af%d8%a7%d9%86-%d9%88-%d8%b2%d9%86%d8%a7%d9%86/نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

شنبه 2 بهمن 1395


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :